تبلیغات
وبلاگ شهید حاج اسماعیل فرجوانی - ترس
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ شهید حاج اسماعیل فرجوانی
شنبه 14 آبان 1390 :: نویسنده : مؤسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه پویا2216114-0611       

 

 

بچه‌ی سر به راهی بود. درسش هم بد نبود، گاهی خوب، گاهی هم تنبلی می‌کرد خوشحال بودم که تحت کنترل خودم است و سرو گوشش نمی‌جنبد. اما این آرامش خیلی دوام نیاورد. کلاس ششم بود که رفتارش تغییر کرد دیر می‌آمد و زود می‌رفت سرش توی لاک خودش بود. دیگر آن اسماعیل همیشگی نبود، هر چه تلاش کردم سر از کارش در بیاورم موفق نشدم تا این‌که یک‌روز مثل دفعات قبل آمد خانه با عصبانیت دستش را کشیدم و نشاندمش کنار خودم و گفتم:

 بچه کجا می‌ری که دیر میای؟ اگر اسیر رفیق بد شدی بدون یه جایی هست به نام سازمان امنیت. اگر خطا کنی و گیر اینا بیفتی می‌اندازنت توی رود کارون، با کابل می زنن کف پات تا سیاه بشی. سر پسر خانواده نبوی هم همین بلاها را آوردند . بچسب به درس و مشقت.

نگاهم کرد و گفت : مامان از سازمان امنیت می ترسی؟ بله که می ترسم بابای بابام هم می ترسه تو هم باید بترسی . ولی به نظر من ما باید از خدا بترسیم خودش گفته : یدا... فوق ایدیهم.

این جمله اش مثل آب یخی بود که روی سرم ریختند اما جلوی او کم نیاوردم و خودم را عصبانی تر نشان دادم و گفتم: آخه بچه تو می دونی معنی این آیه که می گی چه معنی می ده؟ آره! می دونم یعنی فقط باید از خدا ترسید!!.

دیگر حرفی برای گفتن نداشتم فقط نگاهش کردم . نگاه های مرا که دید گفت: - مامان باشه به خاطر شما سعی می کنم دردسری درست نکنم . فردای آن روز زودتر آمد خانه و گفت : مامان عصر آماده شو می خوام ببرمت اونجایی که خودم می‌رم. همراهش رفتم تا رسیدیم به خانه ای که نمی دانستم خانه کیست. در زد مرد موجهی در را باز کرد. او را شناختم ، حسن شجاعی بود معلم دینی و قرآنشان . چند تا از همکلاسی هایش هم بودند؛ نشستیم .

آقای شجاعی هم مسائل دینی برایشان می گفت و هم سیاسی . از آقایی به نام خمینی (ره) حرف می زد که من نمی شناختمش. از شاه گفت، از قیام و از احادیث اهل بیت (ع) . او می‌گفت و بچه ها گوش می‌کردند. روزهای بیداری اسماعیل از همین خانه شروع شد.

                                                                                                       

                                                                                                                       مادر شهیدنوع مطلب : شهید فرجوانی، 
برچسب ها :